вул. Бульварно-Кудрявська, 27, Київ

Український безпілотник UA BETA, що коштує в чотири рази дешевше за закордонні аналоги, успішно пройшов випробування

11.08.2016

Безпілотник UA BETA, розроблений компанією «UA Technology» за участі Національного Авіаційного Університету успішно пройшов визначальні відомчі випробування Міністерства оборони України. Цей безпілотник класу міні («поле бою») призначений для візуальної розвідки в денний і, завдяки оснащенню тепловізором, нічний час.

Заряд батареї дозволяє дрону зробити годинний політ, подолавши в цілому 50 кілометрів. При цьому оператор бачить якісну картинку того, що відбувається, в цифровій якості. Крейсерська швидкість безпілотника – 70 км\год, а максимальна, яку він може розвинути – 120 км\год.

Під час відомчих випробувань безпілотник UA BETA здійснив 20 випробувальних польотів з перевіркою його граничних технічних можливостей. При цьому польоти відбувалися в найскладніших умовах: від сильних поривів вітру та блискавки до сорокаградусної спеки.

Також були підтверджені 20 технічних показників безпілотника, задекларованих виробником, такі як висота і дальність польоту, швидкість, габарити, вага та ін. Крім парашута дрон забезпечений спеціальною надувною подушкою, яка спрацьовує при посадці. Така технічна «страховка» дозволяє вберегти літальний апарат від критичних пошкоджень.

Варто відзначити, що UA BETA більш ніж на 50% складається з вітчизняних комплектуючих. Відповідно і коштує значно дешевше за закордонні аналоги. Так, якщо польський дрон з подібними характеристиками оцінюють приблизно в $ 400 тис., то його український побратим коштує в чотири рази дешевше.

Нагадаємо, що в березні поточного року на полігоні Державного науково-випробувального центру Міноборони України в Гончарівську військові та експерти перевірили UA BETA на ефективність роботи умовах радіоперешкод. Незважаючи на використання всіх сучасних засобів радіоелектронної боротьби, безпілотник не тільки не втрачав керованості, а й чітко дотримувався заданої траєкторії, успішно виконував усі поставлені завдання, передаючи зображення в режимі реального часу на наземну станцію управління.

Останнi новини